LR ledo jachtų taurės varžybos iš dalyvių pareikalavo ištvermės

Šį savaitgalį, vasario 1-2 d. ekstremaliomis oro sąlygomis ant Rėkyvos ežero įvyko LR ledo jachtų taurės varžybos. Šeštadienį spaudė -8C šaltukas, pūtė labai stiprus ir gūsingas pietryčių vėjas, kurio greitis siekė iki 15 m/s, antrąją varžybų dieną kiek atšilo, tačiau ledrogininkams vėl teko kovoti su atšiauriu 8-10 m/s stiprumo vėju.Varžybose dalyvavo 26 sportininkai (20 vaikinų ir 6 merginos) iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio ir Nidos. Ledrogininkai susirungė dviejose ledrogių klasėse: Ice-Blokart ir Ice-Optimist. Didžiausiųjų, DN klasės, ledrogių vairininkai dėl itin stipraus vėjo ir didelių sniego pusnų ant Rėkyvos startuoti negalėjo. Mažiausiųjų Ice-Blokart ledrogių, kuriose sveria vos 30 kg, klasėje buvo varžomasi 3 svorio kategorijose: lengvasvorių, vidutinio ir sunkiasvorių.

1 km ilgio distancijoje ant ledo kunkuliavo sportinė kova: buriuotojai bandė suvaldyti stiprius vėjo gūsius, akimirkomis sukeliančius pūgą, ledu skriedami 30-50 km/h greičiu laviravo tarp sniego pusnų, į kurias įsmigę kartais apsiversdavo, pasitraukdavo iš kovos sulūžus technikai. Iš viso dalyviai startavo po 5 kartus, o Ice-Blokart sunkiasvoriai – 6.

Albino Tamošiūno fotografijos

Ice-Blokart lengvasvorių kategorijoje užtikrintai nugalėjo Nidos sporto mokyklos auklėtinė Emilė Mažeikaitė, o jauniausias varžybų buriuotojas, 8-erių metų nidiškis Vykintas Mizgiris pasipuošė sidabru, trečioje vietoje liko Nacionalinės buriavimo akademijos (NBA) auklėtinis 11-metis Paulius Vinkevičius. Vidutinio svorio kategorijoje Šiaulių sporto klubo „Atžalynas“ auklėtinis Kęstutis Berezinas pasipuošė auksu, antrą vietą laimėjo Antanas Gerasimavičius (NBA), o bronza atiteko Karoliui Liugui iš Šiaulių. Sunkiasvorių kategorijoje vyko atkakli dvikova tarp vilniečio Viliaus Tamkvaičio ir nidiškio Mato Mizgirio. Visgi paskutiniuose važiavimuose pajūrio atstovas 4 taškais aplenkė savo konkurentą iš sostinės, kuriam atiteko sidabras. Bronzos medalį laimėjo Nacionalinės buriavimo akademijos prezidentas Darius Gerasimavičius.

Ice-Optimist ledrogių klasės merginų įskaitoje nugalėjo „Atžalyno“ auklėtinė Jovilė Gedmontaitė iš Šiaulių, antrą ir trečią vietas užėmė atitinkamai Gabrielė Petraitytė ir Elzė Matijošiūtė (NBA).
Ice-Optimist vaikinų įskaitoje auksą iškovojo Dominykas Privalenkovas iš „Atžalyno“, antroje vietoje liko bendraklubietis Edvinas Vitkus, o trečiąją vietą užėmė Antanas Gerasimavičius iš Vilniaus.

Absoliučią Ice-Optimist įskaitą užtikrintai laimėjo sporto klubo „Atžalynas“ auklėtinė Jovilė Gedmontaitė antroje vietoje palikusi savo klubietį Dominyką Privalenkovą ir trečioje - EdvinąVitkų.

Ledrogininkai jau laukia kito savaitgalio per kurį vyks LR ledo jachtų čempionatas. Čempionatas vyks ant Rėkyvos ežero arba Elektrėnų marių, priklausomai kur bus geresnė ledo kokybė.Visa informacija artimiausiu metu bus paskelbta Lietuvos buriuotojų sąjungos tinklapyje www.lbs.lt.


TOP3 Rezultatai:

Ice-Blokart Lengvasvorių kategorija
1. Emilė Mažeikaitė (Nida)   4 tšk.
2. Vykintas Mizgiris (Nida)   11 tšk.
3. Paulius Vinkevičius (Vilnius) 12 tšk.

Ice-Blokart Vidutinio svorio kategorija
1. Kęstutis Berezinas (Šiauliai)   4 tšk.
2. Antanas Gerasimavičius (Vilnius) 7 tšk.
3. Karolis Liugas (Šiauliai) 13 tšk.

Ice-Blokart Sunkiasvorių kategorija
1. Matas Mizgiris (Nida)   7 tšk.
2. Vilius Tamkvaitis (Vilnius) 11 tšk.
3. Darius Gerasimavičius (Vilnius) 16 tšk.

Ice-Opti (absoliuti įskaita)
1. Jovilė Gedmontaitė (Šiauliai)   4 tšk.
2. Dominykas Privalenkovas (Šiauliai) 9 tšk.
3. Edvinas Vitkus (Šiauliai) 11 tšk.

Detalūs rezultatai: atsisiųsti PDF

Albino Tamošiūno fotogalerija: žiūrėti

Komentarai

Populiarūs įrašai