Baltijos Blokart vėjaračių čempionatas visgi sulaukė vėjo


Lapkričio 12-13 dienomis Nidoje surengtas 5-asis Baltijos šalių Blokart vėjaračių čempionatas sulaukė tik 13 buriuotojų iš Lietuvos. Daugelis vėjaratininkų, pamatę štilio prognozę liko namuose ir į varžybas neatvyko. Visgi tie, kurie nepatingėjo atvažiuoti, smagiai praleido savaitgalį, o sekmadienį visgi sulaukė vėjo ir galėjo parodyti savo meistriškumą buriuojant sudėtingomis sąlygomis.

Neįprastai ilgai Lietuvoje karaliaujanti aukšto slėgio zona šeštadienį, pirmąją varžybų dieną, vėjui visiškai neleido įsibėgėti. Belaukdami vėjo, čempionato dalyviai nenaudojamo Nidos aerodromo pakilimo take žaidė futbolą, rungtyniavo elektrinėmis riedlentėmis, bendravo ir vaišinosi plovu.

Sekmadienį anticiklono „viršūkalnė“ pasislinko piečiau ir buriuotojams užpūtė 3-5 m/s pietų vėjas, Kuršių Nerijoje dar vadinamas „pilviniu“. Vėjaratininkai varžėsi trijose svorio kategorijose (lengvasvoriai (iki 70 kg), vidutinis svoris (70-85 kg) ir sunkiasvoriai (virš 85 kg). Kiekvienas startavo po 6 kartus.

Geriausiai buriuoti silpno vėjo sąlygomis sekėsi tiems, kurie sugebėjo maksimaliai išnaudoti vėjo gūsius bei išlaikyti vėjaračio momentinį greitį. Šeimininkams sekėsi geriausiai: jie iškovojo 5 medalius, tuo tarpu į Klaipėdą išvažiavo 3, o į Vilnių – 1-as medalis. Lengvasvorių kategorijoje visas prizines vietas užėmė neringiškiai su Armandu Kožemečenko priešakyje. Bene aršiausia kova virė vidutinio svorio kategorijoje, kurioje aukso medalį iškovojo Europos vicečempionas Matas Mizgiris iš Nidos. Sidabras atiteko vilniečiui Nerijui Česnaičiui, o klaipėdietis Gediminas Petrauskas turėjo tenkintis bronzos medaliu. Sunkiasvorių kategorijoje vienvaldžiu lyderiu nuo pat pirmųjų važiavimų tapo ir 1-ąją vietą iškovojo Ilgaudas Šeputa iš Klaipėdos (2011 m. Europos vicečempionas), nidiškis Arnas Eimutis užėmė 2-ąją vietą, o klaipėdietis Vilius Tamkvaitis finišavo 3-ias.

TOP3 rezultatai (Vardas, pavardė, miestas, vieta, taškų suma, atmetus blogiausią važiavimą):

Lengvasvoriai
1. Armandas Kožemečenko (Neringa) [1,1,1,2,2,2] 4 tšk.
2. Kornelijus Pupkus (Neringa) [3,3,2,1,1,1] 5 tšk.
3. Simona Golubovskytė (Neringa) [2,2,dnf,3,3,3] 14 tšk.

Vidutinio svorio
1. Matas Mizgiris (Neringa) [2,1,5,1,1,1] 2 tšk.
2. Nerijus Česnaitis (Vilnius) [3,4,1,2,2,2] 9 tšk.
3. Gediminas Petrauskas (Klaipėda) [1,3,2,5,4,4] 13 tšk.

Sunkiasvoriai
1. Ilgaudas Šeputa (Klaipėda) [1,1,1,1,1,dns] 0 tšk.
2. Arnas Eimutis (Neringa) [5,2,2,3,5,1] 12 tšk.
3. Vilius Tamkvaitis (Klaipėda) [3,3,3,2,3,3] 14 tšk.

Youtube video: žiūrėti

Komentarai

Populiarūs įrašai